Zemes slāņu ūdens – alternatīvi ūdens rezervuāri

udensjums.lv dziļubums, arteziskais urbums, spices urbumsJa mājai pēc iespējas ātrāk svarīgi izveidot automātisko ūdens pieveduma iekārtu, konsultējies ar speciālistiem no uzņēmuma SIA “Ground Water” Udensjums.lv. Tagad dzeramo ūdeni iegūst no dažādiem zemes kārtām. Zemes slāņi ir trīs: augšējais jeb kvartāra , dolomīta un trešā kārta smilšakmens. Konkrētā klienta lokācijas vieta nosaka ūdens iegūšanas iespējas, kurām tiek noteikts atbilstošākais variants ūdens pieveduma sistēmas uzstādīšanai.

Tieši artēziskais urbums jeb dziļurbums – ir piemērotākais risinājums tieši mājas vajadzībām. Iegūto ūdeni var lietot uzturam un ikdienas lietošanai – dārza laistīšana, mazgāšanās u.c.

Udensjums.lv ūdens apgādes sistēmas ierīkošana – dziļurbumi

Pamatiežos uzstādītos urbumus sauc par dziļurbumiem jeb artēziskajiem urbumiem. Tas ir aizsargāts no bakterioloģiskā piesārņojuma, līdz ar to tīrāks, kvalitatīvāks. Dziļurbumi tiek uzstādīti ūdensnesoša horizonta dziļumā, , un tajā iestiprina nerūsējošā tērauda, plastikāta, tērauda caurules . Noteiktās vietās artēziskā urbuma ūdenī var būt liela dzelzs savienojumu un kaļķa koncentrācija, ko ilglaicīgi var atrisināt ar attiecīgu ūdens filtru instalāciju.

Dziļurbumi ir atbilstošākais variants privātmājas vai vasarnīcas ūdens pastāvīgās apgādes iekārtu montēšanai. Dziļurbumi ilgtermiņā spēj nodrošināt pastāvīgu un lielu ūdens daudzumu, to var lietot arī uzturā, kā arī ļoti ilgs urbuma mūžs . Lai gan salīdzinājuma ar gruntsūdens sistēmas ierīkošanu dziļurbuma uzstādīšana ir ar lielākiem izdevumiem, ilgākā laika posmā tas pietiekami atmaksāsies – ilgs kalpošanas termiņš, nebeidzami ūdens krājumi, pastāvīga pieplūde.