Kāda apdrošināšana piemērota Tavam spēkratam?

Tie autovadītāji, kuri aktīvi piedalās ceļu satiksmē, ir pārliecināti, cik liela nozīme ir atbilstošas apdrošināšanas polises izvēlei. Šobrīd pieejami vairāki apdrošināšanas varianti, tāpēc svarīgi saprast visas nianses, lai varētu atrast piemērotāko variantu.

OCTA

OCTA ir sauszemes transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana. OCTA apdrošināšana atmaksā zaudējumus, ko transportlīdzekļa vadītājs ir nodarījis trešās personas veselībai vai īpašumam ceļu satiksmes negadījumā, ko izraisījis viņš. OCTA apdrošināšana ir obligāti vajadzīga visiem transporta līdzekļiem, kuri piedalās ceļu satiksmē

Tiesības pretendēt uz apdrošināšanas atlīdzību ir visiem cietušajiem, kuri nav vainojami ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanā – tātad, ne vien otra spēkrata vadītājam, bet arī pasažieriem – arī tiem, kuri bijuši transporta līdzeklī, kas atzīts par vainīgu negadījuma izraisīšanā.

KASKO polise

KASKO apdrošināšana atmaksā tos zaudējumus, kas radušies ceļu satiksmes negadījuma vai citu transporta līdzekļa bojājumu dēļ – piemēram, dabas stihiju vai garnadžu nelikumīgo darbību rezultātā. Turklāt KASKO apdrošināšana paredz, ka atlīdzību var saņemt arī tas šoferis, kurš avāriju ir izraisījis.

KASKO apdrošināšana ir teicams OCTA polises papildinājums, jo tādejādi auto tiek apdrošināts pret zaudējumiem, kas radušies šādos gadījumos:

> Ceļu satiksmes negadījumos;
> Ugunsgrēkos;
> Stipra lietus, vētras, krusas dēļ;
> Zādzības un laupīšanas gadījumā;
> Dzīvnieku radīto bojājumu gadījumā

Iegādājoties KASKO, papildus var izvēlēties tieši konkrētajai situācijai un vajadzībām pielāgotus riskus – apdrošināšana var ietvert arī, piemēram, tehnisko palīdzību uz ceļa vai transportlīdzekļa aizvietošanu.

Tas, cik izmaksās OCTA vai KASKO polise, atkarīgs no vairākiem faktoriem – piemēram, apdrošināšanas sabiedrības nosacījumiem, autovadītāja stāža un transportlīdzekļa veida. Polises cenu vienkārši uzzināt, izmantojot kādu no OCTA vai KASKO kalkulatoriem.

Faktori, kas nosaka apdrošināšanas polises cenu

Lai atrastu atbilstošāko OCTA vai KASKO polisi, būtiski būt informētam, kādi faktori veido tās izmaksas.

Piemēram, OCTA apdrošināšanas izmaksas ietekmē termiņš, uz kuru apdrošināšana noformēta, transportlīdzekļa pilna masa, vecums un reģistrācijas vieta, transportlīdzekļa īpašnieka juridiskais statuss, kā arī autovadītāja vecums, braukšanas stāžs un vēsture. Nosakot, cik maksā KASKO apdrošināšana, papildus tiek vērtēta arī transportlīdzekļa vērtība, izvēlētie apdrošināšanas riski , kā arī pašriska lielums.